Szablon Extra posiada wbudowaną funkcję wyświetlania naszych postów w drugorzędnym menu nagłówka, która nosi nazwę Trending. Założenie tej opcji jest takie, aby wyświetlała ona posty, które zostały skomentowane przez użytkowników odwiedzających naszą stronę. Ale co zrobić, jeżeli chcemy aby wyświetlała coś innego? Niestety szablon Extra nie posiada funkcji ustawień tej opcji i jest to całkiem słuszne, ponieważ jak sama nazwa wskazuje mają to być posty które są trendy i na topie, a takie własnie posty zawsze są komentowane.

Włączenia być wyłączenia funkcji Trending dokonujemy w ustawieniach personalizacji. Z panelu bocznego WordPressa wybieramy Wygląd a następnie Personalizacja. Wybieramy ustawienia Header & Navigation Settings, a w następnym panelu Header Elements Settings. W zależności od tego, czy chcemy aby Trending pojawił się w naszym nagłówku czy też nie zaznaczamy bądź odznaczamy checkbox Show Trending Bar.

Jeżeli chcemy dokonać jakichkolwiek zmian w sposobie wyświetlania artykułów za pomocą funkcji Trending musimy dokonać modyfikacji w pliku php. W panelu bocznym WordPressa przechodzimy do Wygląd// Edytor, a następnie wyszukujemy po prawej stronie pliku o nazwie emplate-tags.php (includes/template-tags.php). My chcemy zrezygnować z wyświetlania wpisów z komentarzami, na rzecz wpisów najnowszych z ostatnich dwóch tygodni.
W edytorze odnajdujemy następujący kod:

$trending_posts = new WP_Query( apply_filters( 'extra_trending_posts_query', array(
'post_type' => 'post',
'post_status' => 'publish',
'posts_per_page' => '3',
'orderby' => 'comment_count',
'order' => 'DESC',

) ) );

I zastępujemy go takim:

$trending_posts = new WP_Query( apply_filters( 'extra_trending_posts_query', array(
'post_type' => 'post',
'post_status' => 'publish',
'posts_per_page' => '3',
'orderby' => 'comment_count',
'order' => 'DESC',
'date_query' => array(
array(
'year' => date( 'Y' ),
'week' => date( 'W' ),
),
),
) ) );

Zapisujemy zmiany, a funkcja Trending zaczyna wyświetlać posty z ostatnich dwóch tygodni.

by Paulina Kanak

właścicielka domen Canaq.net | Canaq.pl

© Copyright 2014 | Wszelkie prawa zastrzeżone
cq.canaq@gmail.com