Cześć! Mam na imię Paulina

 i prowadzę blog o motywach Elegant Themes. Kiedyś tak bardzo chciałam mieć swoje miejsce w sieci, że szukając tematów i rozwijając milion nieudanych pomysłów na siebie, nawet nie zorientowałam się, jak bardzo pochłonął mnie WordPress i tworzenie stron internetowych.

Szybko zorientowałam się, że to nie samo pisanie bloga sprawia mi przyjemność, ale jego tworzenie od podstaw, buszowanie po kodach, edycja ustawień i poznawanie nowych możliwości technicznych. Ten blog, to mój publiczny notatnik, w którym zapisuje to, czego już się nauczyłam, a na wypadek gdybym zapomniała, to mogę go zawsze otworzyć i sprawdzić, co to ja chciałam zrobić. A skoro już nie zapisuję wszystkiego na karteczkach, które wiecznie gdzieś się gubią – same, bo ja wcale im w tym nie pomagam, to pomyślałam, że będzie całkiem spoko, jeżeli Ty będziesz uczył się razem ze mną.

Korzystając z motywów Elegant Themes nabrałam pewności, że nie muszę umieć kodować, żeby zbudować imponującą i dobrze funkcjonującą przestrzeń internetową. Chciałabym, żebyś Ty również posiadał stronę, z której będziesz dumny: estetyczną, przejrzystą, na której zarówno Ty, jak i Twoi Klienci lub Czytelnicy nie będą mieli trudności z odnalezieniem interesujących ich treści. Z motywami Elegant Themes pracuję od 2011 roku. Na nich tworzę też blogi, strony i zaplecza dla moich Klientów. Zapewniam Cię, że nawet osoba, która nie ma pojęcia o funkcjonowaniu stron www jest w stanie poradzić sobie z ich konfiguracją i bardziej zaawansowaną modyfikacją, która pozwoli dany motyw dostosować do własnych  potrzeb.

Nagłówek i Menu

Nagłówek to bardzo ważna część nawigacji, dzięki której użytkownik z łatwością może poruszać się po stronie oraz odszukiwać interesujące go treści i informacje – musi być funkcjonalny. Sprawdź różne metody wykorzystania nagłówka w szablonie DIVI.

Child Theme

Posiadanie motywu potomnego z pewnością przyda się osobom, które często i dużo zmian wprowadzają w wybranym przez siebie szablonie. Dzięki niemu, żadna aktualizacja nie usunie zmian, a ja pokażę Ci jak motyw potomny zainstalować na swoim blogu.

Tłumaczenie motywów

Niektóre motywy Elegant Themes, nie są tłumaczone na język polski. Takie tłumaczenie, dla bardzo popularnego motywu Extra, pobierzesz u nas za darmo, dodatkowo na jego podstawie dowiesz się, jak wykonać tłumaczenia innych motywów.

Czego nauczysz się

na moim blogu?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że większość informacji, jakie tutaj znajdziesz dotyczą motywów, wtyczek i innych tematów związanych z działalnością Elegant Themes. Zdarza się, że piszę również na inne tematy, ale robię to rzadko. To co może Cię zainteresować to np. skąd brać darmowe zdjęcia na blog czy stronę internetową, jak zainstalować WordPress, jak zainstalować system komentarzy Disqus, czy jak tworzyć tabele na WordPressie z wtyczką TablePress

KONKRETNIE:

Jak poradzić sobie z dodatkowymi, niestandardowymi modyfikacjami motywów za pomocą zmian w kodach html oraz css. Trochę doświadczeń, ciekawostek i inspiracji.
Jak poradzić sobie z ustawieniami i opcjami motywów. Rozszyfruje dla Ciebie pojęcia, które nawet po polsku nie mówią za wiele, dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu, a zyskasz sporo wiedzy.
Nauczę Cię używać wtyczek i pokażę do czego służą: Monarch, Bloom czy Shortcodes, a dzięki temu przekonasz się, że instalacja dodatkowych gadżetów nie będzie konieczna.

Bądźmy w kontakcie!

Poznaj lepiej motywy

Elegant Themes!

87 motywów dostosowanych do urządzeń mobilnych!

87 motywów to całkiem spory zastrzyk inspiracji i możliwości, aby zbudować swoją stronę albo blog na najwyższym poziomie, przy zachowaniu współczesnych standardów. Analizujemy opcje i ustawienia, pokazujemy jak parametryzować moduły i sekcje, mówimy o tym co nie dzieła i jak można temu zaradzić. Jeżeli nauczysz się obsługi jednego motywu, z każdym kolejnym pójdzie Ci jak z płatka. Wszystkie z nich posiadają rozbudowany edytor (The Divi Builder) i możliwość parametryzacji każdego elementu, modułu i sekcji na stronie. Wybór motywu zależy od Twoich preferencji i działalności jaką prowadzisz, jednak najbardziej polecam skupić się na motywie DIVI. To największy hit spośród wszystkich motywów Elegant Themes, najbardziej i najszybciej rozwijany, z największą liczbą funkcji i możliwością dostosowania do potrzeb każdego użytkownika.

Plugins, czyli wtyczki

Kompatybilne z motywami wtyczki sprawiają, że nie trzeba instalować dodatkowych „tych wszystkich potrzebnych”, o których przeczytasz w wielu miejscach w Internecie. The Divi Builder to absolutny wymiatacz, jeżeli chodzi o tworzenie treści i budowanie strony. Plugin posiada też wiele wbudowanych czcionek, czytanych przez google, opcje modyfikacji ich wielkości, nagłówków czy kolorów, więc nie ma potrzeby instalowania żadnych dodatkowych pluginów, które pozwolą Ci na swobodną edycję teksu. Za jego pomocą dodasz galerię zdjęć, sekcję blog, przyciski, slajdery, zakładki, liczniki i wiele innych przydatnych elementów, które są niezbędne na każdym blogu czy stronie www. Monarch Plugin to z kolei centrum dowodzenia portalami społecznościowymi. Można połączyć go z profilami na wielu platformach i umieścić praktycznie w każdym miejscu strony lub bloga. Bloom to rewelacyjna wtyczka służąca do zapisu do newslettera, którą można sparametryzować według własnych oczekiwań i potrzeb. Z automatu ustawisz w niej kolor, ewentualny obraz i ilość pół z danymi jakie chcesz pozyskać. Oczywiście w ofercie Elegant Themes wtyczek jest znacznie węcej, ale nie ma potrzeby instalowania ich wszystkich. Tak rozbudowane motywy i odrobina umiejętności wystarczą, że wywołać u Klienta lub Czytelnika efekt WOW!

CSS i HTML

Przy pomocy kodów CSS możesz zmienić wygląd istniejących już elementów wybranego motywu, bądź dodać całkiem nowy styl, który uatrakcyjni Twój post, moduł, sekcję, czy całą stronę. Co prawda w motywach Elegant Themes nie ma dużej potrzeby używania i modyfikowania ani kodów CSS ani HTML, ponieważ różnorodność wbudowanych opcji pozwala na automatyczne wprowadzanie modyfikacji, to może zdarzyć się, że znajomość tych dwóch języków będzie Ci potrzebna. Jeżeli zechcesz wprowadzić dodatkowe opcje, albo będziesz chciał uzyskać efekt inny niż ten, który dostępny jest w opcjach podstawowych, możesz zmodyfikować wygląd za pomocą CSS bądź zmodyfikować cały szablon za pomocą HTML i PHP. Znajomość tych kodów na pewno przyda Ci się również w tworzeniu stron dla Klientów, których oczekiwania bardzo często odbiegają od standardowych potrzeb. Zapewniam Cię, że jak się wkręcisz, to nie będziesz mógł przestać. Na moim blogu, w sekcji CSS i HTML znajdziesz zastosowane przez nas kody, w różnych opcjach i różnych motywach. Nawet jeżeli znasz odpowiendi kod CSS, to jego dodanie na stronie nie będzie takie oczywiste. Różne kody, wstawia się w różne części motywu, więc zamiast próbować w ciemno, ja Ci podpowiem 🙂

Masz pytania, a może potrzebujesz strony internetowej?

Daj nam znać w komentarzu albo wyślij maila na adres:

cq.canaq@gmail.com

by Paulina Kanak

właścicielka domen Canaq.net | Canaq.pl

© Copyright 2014 | Wszelkie prawa zastrzeżone
cq.canaq@gmail.com

Pin It on Pinterest