Extra - Theme optionsZarządzanie ustawieniami w nowych szablonach Elegant Themes jest bardzo intuicyjne jednak może sprawiać trudności, jeżeli wcześniej korzystaliśmy z innych szablonów niż Divi czy Extra. Parametryzacja ustawień szablonu Extra znajduje się w panelu bocznym WordPressa. Po rozwinięciu opcji Extra, mamy do wyboru następujące ustawienia: Theme Options, Theme Customizer, Module Customizer, Role Editor, Divi Library oraz Category Builder.

THEME OPTIONS

W panelu Theme Options znajdziemy ogólne ustawienia całego naszego portalu, które w dowolny sposób możemy modyfikować. Poza ustawieniami reklam, SEO oraz Integracji do najważniejszych należą:

Zakładka General – znajdziemy w niej ustawienia logo naszej strony, ikony ulubionych dla paska nawigacji (Favicon), lokalizację i ogólne ustawienia sidebaru, ikony portali społecznościowych pokazujących się w głównym menu naszej strony,  liczbę postów wyświetlanych na stronach kategorii, wyszukiwania, na stronach z tagami, możliwość przewijania strony a także ustawienia dla Woocommerce.

Zakładka Navigation – to ustawienia dla stron i kategorii. Ustawimy w tej zakładce w jaki sposób mają być sortowane nasze strony/kategorie, możemy włączyć opcje menu rozwijanego, oraz określić, czy dodane przez nas strony/kategorie mają pojawić się w Menu głównym.

Zakładka Layout – to ustawienia dla pojedynczych stron i wpisów. Możemy w niej określić jakie dane mają pojawić się w każdym poście (Autor wpisu, data, kategorie, ilość komentarzy). Kolejną opcją jest możliwość włączenia komentowania w dodanych wpisach oraz określenie jakie linki do portali społecznościowych mają pojawiać się pod wpisem.

THEME CUSTOMIZER

Extra - Theme customizerW panelu Theme Customizer zarządzamy ogólnym wyglądem naszej strony. Ogromną zaletą tego panelu jest fakt, że wszystkie wprowadzane zmiany możemy podglądać na żywo. Pozwala to szybko i sprawnie uzyskać oczekiwany efekt.
W tych ustawieniach możemy zmienić wygląd menu głównego, zarządzać czcionkami dla całej naszej witryny, ustawić widgety, zmienić wygląd stopki u dołu strony (footer), ustawić obraz tła strony, określić która strona ma być stroną główną, a także określić tożsamość naszej witryny (więcej na ten temat tutaj)

Module Customizer

W tym panelu możemy sparametryzować wygląd wszystkich modułów dostępnych w The Divi Builder. W zależności od wybranego modułu do mamy możliwość zmiany czcionek, nagłówków, tła, marginesów itp. Po zapisaniu zmian wprowadzone modyfikacje będą domyślnymi dla każdego z modułów.

Role Editor

Jeżeli nadaliście uprawnienia do swojej strony innym osobom, określając ich rolę (np.: Administrator, Redaktor, Autor wpisów, Współpracownik) to w tym panelu możecie określić do jakich paneli i do jakich czynności te osoby będą miały uprawnienia. Nadanie uprawnień odbywa się poprzez włączenie bądź wyłączenie opcji dostępnych dla każdej roli.

Divi Library

To biblioteka w której zapisaliśmy wcześniej stworzone elementy (sekcje, wiersze, czy moduły). W bibliotece Divi zostają również zapisane elementy, którym nadaliśmy charakter globalnych. Więcej o dodawaniu i zarządzaniu elementami w bibliotece Divi znajdziecie tutaj.

Category Builder

Panel podobny do Divi Library. Różnica jest taka, że w Bibliotece Divi zapisujemy sekcje z wybranych postów czy stron a w Category Builder zapisujemy stworzone już gotowe szablony dla stron kategorii, które możemy później dowolnie dodawać na stronie bądź edytować.

by Paulina Kanak

właścicielka domen Canaq.net | Canaq.pl

© Copyright 2014 | Wszelkie prawa zastrzeżone
cq.canaq@gmail.com