W ersalki, duże litery czy majuskuły to zwykłe upiększacze tekstu dzięki którym możemy wyróżnić dany fragment wpisu, wybrane słowo czy po prostu dodać nieco uroku treściom umieszczanym na naszej stronie.

Dięki szablonom Elegant Themes wykorzystanie efektów czcionki do uatrakcyjnienia treści jest bardzo proste, a to wszystko za pomocą shortcodów, wstawianych w wybranym przez nas elemencie.

Prezentowane na stronie bloga Elegant Themes shortcode mają wiele zastosowań i możemy je wykorzystywać w różnych elemantach takich jak tekst, slide, wezwanie do działania, notatka itp.

Dzięki narzędziu Shortcodes w bardzo łatwy sposób dodamy do naszego wpisu niestandardowy element bez konieczności umieszczania we wpisie kodu HTML. Żeby we wpisie wyróżnić wersaliki, czyli umieścić w danym wyrazie dużą literę wystarczy wstawić w treści odpowiedni kod. Przykłady jego użycia znajdują się poniżej.

Polecenie „front size” odpowiada za wielkość liter, „color” za kolor czcionki wyróżnionej litery. Pomiedzy nawiasami należy wstawić literę, wyraz bądź kilka liter aby wyróżnić je na tle całego tekstu. Oczywiście rozmiar jak i kolor mogą być edytowane.

PRZYKŁADY UŻYCIA SHORDCODES (DROPCAPS)

E legantL ab

P rZyKłAd

Przykład

DropCap2

Przykład
DropCap3

Każdy przedstawiony przez nas przykład przy użyciu shordcode jest uzależniony od modyfikacji rozmiaru, koloru a także czcionki, którą należy ustawić w zaawansowanych ustawieniach projektu. Poza zmianą czcionki i wstawieniem odpowiedniego shortcodu do wpisu nie trzeba stosować żadnych dodatkowych ustawień, aby wygląd naszego postu przyciągał uwagę.

DZIĘKUJEMY!

E le gantL ab

by Paulina Kanak

właścicielka domen Canaq.net | Canaq.pl

© Copyright 2014 | Wszelkie prawa zastrzeżone
cq.canaq@gmail.com