Język witryny w WordPressie, to w jaki sposób będą wyświetlane wszystkie informacje w panelu Administratora, Kokpit, czy dane pojawiające się podczas tworzenia wpisów, postów i innych projektów określa się w Ustawieniach Ogólnych Platformy WP poprzez zaznaczenie zainstalowanego przez nas języka.

W ustawieniach szablonu DIVI, spośród wielu opcji jakie udostępnia nam Elegant Themes, mamy możliwość zablokowania tłumaczenia elementów samego szablonu zaznaczając opcję „Disable Translations” (ustawienia ogólne szablonu). Oznacza to, że pomimo, iż język WP czyta treści w języku polskim, wszystkie opcje DIVI będą tłumaczone na angielski. Włączając opcje „Disable Translations” kokpit czy cały panel boczny WordPressa będzie wyświatlany w języku polskim, ale wszystkie elementy DIVI pojawią się po angielsku, tak jak widać na zrzucie poniżej.

Generator Divi, wszystkie jego elementy: sekcje, moduły i elementy takie jaki Tekst, Harmonijka, Liczniki, Obrazy, Galerie itp. będą wyświetlane w języku angielskim. Dotyczy to nie tylko elementów, ale również wszystkich ustawień sekcji i wierszy. W języku angielskim zostaną również wyświetlone Ustawienia Postów DIVI (układ graficzny, nawigacja, opcje dotyczące tytułu posta), ale wszystkie inne ustawienia takie jak kategorie, ustawienia publikaci, tagi czy obraz wyróżniający pojawią się w języku polskim.

Żeby ujednolicić język witryny WordPressa z szablonem Elegant Themes wystarczy wyłączyć opcje tłumaczenia w ustawieniach szablonu DIVI (Enabled this option) a w ustawieniach ogólnych WP ustawić język polski. Dzięki temu cały nasz panel i wszystkie jego ustawienia będą wyświetlane w identycznym języku.

by Paulina Kanak

właścicielka domen Canaq.net | Canaq.pl

© Copyright 2014 | Wszelkie prawa zastrzeżone
cq.canaq@gmail.com