Strona główna szablonu WhosWho jak przystało na strony w stylu magazine pokazuje wszystkie najważniejsze informacje zgromadzone na portalu internetowym. Możemy umieścić na niej ostatnie i losowe artykuły, popularne posty, najnowsze komentarze, a także wybrać dodatkowo 4 kategorie, z których zostaną wyświetlone ostatnio dodane przez nas newsy. Nie zabrakło również sidebaru, który stanowi integralną część strony wspomagającą jej nawigację.

Żeby umieścić wszystkie te informacje i panele na naszej stronie głównej wybieramy „Wygląd” w panelu bocznym WordPressa i „WhosWho Theme Options”. W panelu „General Settings” przechodzimy na zakładkę „Homepage”. Następnie aktywujemy dostępne opcje (This is Enabled):

  • Display Category Boxes,
  • Display Popular Articles,
  • Display Recent Comments

Idąc w dół strony z listy rozwijanej (Category Box) wybieramy kategorie, których wpisy mają pojawić się na stronie głównej. Mamy możliwość wyboru czterech boksów i czterech różnych kategorii. Dla tych paneli nie ustawiamy ilości wpisów. Cztery kategorie, które określimy będą domyślnie wyświetlały po jednym poście u dołu naszej strony głównej.

Następnie określamy ilość losowych artykułów dla strony głównej (Number of Random Articles), ilość popularnych artykułów (Number of Popular Articles), liczbę ostatnich komentarzy (Number of Recent Comments), oraz ilość ostatnich wpisów, które pojawią się u góry strony głównej (Number of Recent Posts displayed on homepage). Po zapisaniu zmian (Save) będą one widoczne dla użytkowników.

Po zapisaniu ustawień na zakładce Homepage, przechodzimy do ustawień artykułów głównych (Featured Articles), które pojawiają się jako pierwsze na stronie zaraz pod nagłówkiem. Do wyboru mamy 3 opcje:

  • Pokaż artykuł (Display Featured Article) – który określa czy artykuły mają się w ogóle pojawić na stronie
  • Duplikuj (Duplicate Featured Article) – opcja odpowiedzialna za duplikowanie wpisów pomiędzy wpisami głównymi a wpisamy wybranymi z Category Box (dotyczy przypadków, w których jedna kategoria zostanie wskazana dwa razy)
  • Featured Category – lista rozwijana, z której wybieramy kategorię wpisów głównych

by Paulina Kanak

właścicielka domen Canaq.net | Canaq.pl

© Copyright 2014 | Wszelkie prawa zastrzeżone
cq.canaq@gmail.com