Ustawienie opcji slidera w szablonie Fusion Elegant Themes odbywa się w panelu Fusion Themes Options. W ustawieniach ogólnych (General Settings) w zakładce Główny Slider (Featured Slider) mamy do wyboru następujące opcje, które należy skonfigurować:

1. Display Featured Slider – włączenie tej opcji, umieści slider na głównej stronie naszej witryny

2. Dupilacte Featured Articles – polecenie odpowiada za duplikowanie zamieszczonych artykułów. Włączenie tej opcji sprawi, że artykuły będą wyświetlane na sliderze oraz w panelu z najnowszymi artykułami (Recent News)

3. Number of Featured Slides – określa ilość slidów na stronie głównej

4. Featured Posts Category – w tym polu wybieramy kategorię wpisó, które mają pojawić się na sliderze

5. Use pages – opcja, dzięki której na sliderze będą wyświetlane strony a nie wpisy. Jej włączenie deaktywuje wyświetlanie wpisów na stronie głównej.

6. Include pages in the Featured Slider (if Use Pages enabled) – po włączeniu opcji Use Pages, możemy wybrać strony, które chcemy aby wyświetlały się w sliderze

7. Automatic Slider Animation – funkcja, która odpowiada za automatyczne przewijanie się slidów

8. Automatic Animation Speed (in ms) – włączenie tej opcji możliwe jest wyłącznie wtedy, kiedy wcześniej określimy, że slider ma przewiajać treści automatycznie. W polu określamy z jaką prędkością mają się przewijać strony lub wpisy umieszczone na sliderze.

Inne opcje slidera takie jak ustawienie obrazu tła, podtytuł, czy obraz slidu znajdziecie tutaj: Jak dodać podtytuł do strony/wpisu w szablonie Fusion? 

by Paulina Kanak

właścicielka domen Canaq.net | Canaq.pl

© Copyright 2014 | Wszelkie prawa zastrzeżone
cq.canaq@gmail.com