Dzięki pluginowi Monarch Social Sharing możemy zapomnieć o używaniu jakichkolwiek innych wtyczek społecznościowych. Stworzony przez Elegant plugin daje wiele możliwości co do formy samego rozmieszczania ikon społecznościowych, opcji ich wyświetlania na stronie, poście czy wpisie a także samego wyglądu każdej poszczególnej ikony.
Do wyboru mamy 25 różnych ikon, za pomoca któryh odwiedzający naszą stronę Internauci mogą dzielić się wpisami z innymi uzytkownikami. Wśród tak popularnych portali jak Facebook, Twitter, Pinterest, czy Google+ znalazły się rónież Live Journal, MySpace, Amazon i wiele innych. Warto również wspomnieć że za pomocą ikon udostępnianych przez Monarch Plugin możemy podzielić się wpisem przez Yahoo Mail czy Gmail, may też możliwość wydruku albo dodania do ulubionych przeczytanego wpisu.
Obsługa Pluginu jak i wszystkich szablonów Elegant Themes jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze. Wszystkich ustawień dokonujemy w jednym panelu, z którego wybieramy ikony społecznościowe, ich położenie na stronach, konfigurujemy klucze do niektórych aplikacji, tworzymy wiget do sidebaru, a także tworzymy ręczne ustawienia udostępniania, które możemy później wkleić do dowolnego miejsca na stronie za pomoca kodu.
Sidebar
Wszystkie ikony będę miały układ pionowy i będę wyświetlane wzdłuż postu lub strony.
Inline
Ikony społecznościowe będę wyświetlane nad bądź pod treścią postu lub strony.
Pop Up
Wyskakujące okienko w trakcie przegladania treści, zawierające dodatkowe opisy dodane przez Użytkownika.
Fly In
Wyskakujące okienko w trakcie przegladania treści, umieszczone w prawnym dolnym rogu strony.
Media
Ikony społecznościowe będę wyświetlane na obrazie danego wpisu, czy strony.
Aby przejśc do ustawień Monarch Plugin wybieramy z Menu wordpressa Narzędzia/Monarch Settings i przechodzimy do panelu zarządzania pluginem.
W Sekcji „Locations” możemy wybrać, miejsce umieszczenia naszych ikon społecznościowych. Możemy wykorzystać jednocześnie wszystkie dostępne opcje bądź tylko niektóre z nich. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Oczywiście dokładną konfigurację każdego zaznaczonego w Lokalizacji elementu możemy ustawić zgodnie z naszymi oczekiwaniami w kolejnych ustawieniach Menu Pluginu.
Networks
Wyróżniamy dwa rodzaje Sieci (Networks) w ustawieniach Monarcha. Pierwszy znajduje się zaraz pod Lokalizacjami (Locations), i odpowiada za samo udostępnianie naszych wpisów. Aby aktywować tą funkcję należy dodać sieci (Add Networks) i podać kolejno adresy stron społecznościowych. To właśnie dla tych Sieci wskazujemy lokalizację opisaną powyżej (Sidebar, Inline, Pop Up, Fly In i Media)
Drugi odnośnik do Sieci (Networks) znajduje się w Menu „Social Follow” i służy do stworzenia wigetu na sidebarze oraz definiuje linki do portali społecznościowych dla kodu, który wstawiamy ręcznie w dowolne miejsce na stronie. Różnica polega na tym, że Sieci zdefiniowane w panelu Social Follow odsyłają Użytkownika do naszego fanpaga w podanym przez nas portalu społecznościowym, a te w panelu Social Sharing służą tylko udostępnianiu naszych wpisów.
Aby wszystkie portale społecznościowe umieszczone w panelu Social Follow/Networks działały poprawnie należy podać adres strony naszego fanpaga oraz w niektórych przypadkach nazwę użytkownika. Dzięki zaznaczeniu dodatkowego checkboxa „Get counts via API” uzyskamy również informację na temat ilości osób jakie polubiły nasze strony w portalach społecznościowych.
Kolejną ważną czynnością do wykonania w przypadku ustawień Social Follow/Networks są klucze, które musimy umieścić w naszych ustawieniach pluginu. Klucze zmieniają się w zaleźności od rodzaju portalu społecznościowego. Dla Facebooka należy podać App ID oraz App Secret, dla Instagramu ID Klienta i Client Secret, dla YouTube musi zostać wskazany API Key i tak dla każdego z poratli można by wiele wymieniać. Szczegółowy opis jak uzyskać poszczególne klucze dla wybranego portalu społecznościowego, zostanie umiesczony już niebawem na naszej stronie.
Ustawienia panelu Widget i Shortcode
Zakres ustawień dla Wigetu, który pojawi się na naszym sidebarze po dokonaniu stosownych ustawień jest identyczny jak ten dla Shortcodów które możemy wstawić ręcznie po wygenerowaniu kodu. Dla obu paneli mamy do wyboru: styl prezentowanych ikon (choose icon style), kształt ikon (choose icon shape – tutaj do wyboru kwadratowy, kwadratowy z zaokrąglonymi brzegami i okrągły), a także dodatkowe ustawienia dzięki którym możemy określić miejsce umieszczenie ikony, ilośc kolumn, liczbę wyświetlanych polubień, minimalną ilość polubień, wyświetlanie wszystkich fanów, moźliwość wyświetlania nazwy portalu społecznościowego, zewnetrzny kolor teksu, usunięcie przestrzeni między ikonami oraz funkcję ukrycia na urządzeniach mobilnych.
Do naszej dyspozycji pozostaje również panel z ustawieniami koloru (color settings) gdzie możemy zdefiniować jak będzie wyglądało tło umieszczonych ikon. Możemy określić na jaki kolor zostanie zmienione tło po najechaniu na panel kursorem (Hover Background Color), możemy ustawić dowolny kolor ikony portalu społecznościowego (Icon Color) a także określić jaki kolor ma mieć ikona po najechaniu na nią kursorem (Hover Icon Color)
Różnice między ustawieniami Widgetu a Kodu znajdują się w numeracji kolumn. Dla Widgetu możemy wybrać maksymalnie 4 kolumny, a dla Kodu 6 kolumn. Jeżeli chcemy aby nasz sidebar pokazywał w jednej kolumnie więcej niż 4 ikony możemy skorzystać z ustawień Shordcode wybierając 6 kolumn w jednej linii a wygenerowany kod wkleić w ustawieniach Widgetów wordpressa jako Tekst.
NAJNOWSZE KOMENTARZE