W jaki sposób ustawić obszar zawartości 3 elementów wyświetlanych na stronie głównej?

Aby rozpocząć pracę na konfiguracją strony głównej nasza strona/blog musi zawierać już kilka wpisów, kategorii oraz innych stron. Konfiguracji strony głównej dokonujemy w panelu InStyle Theme Options:

  1. W menu bocznym wordpressa wybieramy Wygląd >> InStyle Theme Options.
  2. W ustawieniach General Settings na karcie General dokonujemy wyboru tła dla naszego obszaru zawartości na stronie głównej. Odnajdujemy pole Homepage background image(s) (separated with commas) i dodajemy w nim adresy naszych obrazów (dowiedz się skąd wziąć adres URL obrazu). Możemy dodać ich wiele, ważne aby były oddzielone przecinkami. Jeżeli chcemy aby obrazy tła były takie same dla całej naszej witryny, adresy URL obrazów wklejamy Default background image(s) (separated with commas).Instyle_ElegantLab_002
  3. Przechodzimy na zakładkę Homepage. W polach Content Area Page z listy rozwiajanej wybieramy strony, które chcemy aby wyświetlały się na stronie głównej. W tych molach możliwe jest wyświetlanie jedynie stron, nie postów. Instyle_ElegantLab_003

Wybrane przez nas strony na stronie głównej wyświetlą całą zawartość wraz z obrazami, filmami wideo i całą treścią bez względu na to jak będzie ona obszerna. Żeby skrócić zawartość wyświetlaną w oknach na stronie głównej wykonujemy następujce czynności:

  1. Przechodzimy w edycje strony, którą wyznaczyliśmy.w polach Content Area Page. W treści przechodzimy z panelu wizualnego na tekstowy i ustawiamy kursor w miejscu, w którym chcemy aby tekst przestał być wyświetlany tylko na stronie głównej i wpisujemy tam kod:
    <!–more–> Czynność wykonujemy dla każdej strony wskazanej w Content Area Page i osiągamy następujący wynik:Instyle_ElegantLab_005

Konfiguracja i ustawienia Slidera strony głównej.

1. W menu bocznym wordpressa wybieramy Wygląd >> InStyle Theme Options.

2. W ustawieniach General Settings na karcie Featured Slider włączamy opcje Display Featured Slider oraz Duplicate Featured Articles. W polu Featured Category określamy kategorię wpisów, które pojawią się na sliderze strony głównej. W polu Number of Featured Slides podajemy liczbę wpisów, które mają zostać zaczytane do slidera. Następnie możemy włączyć do slidera strny używając pola Use pages i określić, które z nich mają być wyświtlane zaznaczając je w polu Include pages in the Featured Slider (if Use Pages enabled).

Po zapisaniu zmian slider pojawi się na stronie głównej. Z automatu tytuł zostanie zaczytany z tytułu naszego wpisu bądź strony. Żeby zmodyfikować treść pojawiającą się w naszym sliderze, należy zmienić ustawienia wpisu/strony. Przechodzimy więc do edycji posta. W panelu ET Settings uzupełniamy pola Custom Title oraz Description text zachowując w tekście polecenie: <span>, np.:

„<span>Monarch</span> Aktualizacja kluczy API
dowiedz sie wiecej <span> jak pobrac klucze</span> z aplikacji facebook”

Instyle_ElegantLab_008

Po zaktualizowaniu zmian, pojawią się one na stronie.

Instyle_ElegantLab_009

Jak pobrać Adres URL obrazu?

W menu bocznym wordpressa wybieramy Media. Zaznaczamy obraz, który na interesuje i automatycznie zostajemy przekierowani w Szczegóły załączonego pliku. Po prawej stronie znajduje się pozycja Adres URL, który należy skopiować, a następnie wstawic w odpowiednie miejsce na stronie, aby użyć go jako tapetę tła dla poszczególnych obrazów.

Instyle_ElegantLab_010

GALERIA ZDJĘĆ INSTYLE

by Paulina Kanak

właścicielka domen Canaq.net | Canaq.pl

© Copyright 2014 | Wszelkie prawa zastrzeżone
cq.canaq@gmail.com