Jak już pewnie zauważyliście szablon Extra sam z siebie na polski się nie tłumaczy, więc niektórym funkcjom musimy pomóc. Tak jest właśnie z Trending, które wyświetla się w naszym drugorzędnym menu. Niektórym blogerom czy posiadaczom witryn internetowych nie będzie przeszkadzać wyświetlanie treści po angielsku, ale jeżeli prowadzimy stronę w języku polskim to dobrze, żeby wszystko w tym języku było na stronie wyświatlane. O tym jak ustawić posty wyświetlane za pomocą funkcji Trending pisałam wczoraj, w poście o zmianie ustawień tej funkcji, dzisiaj powiem Wam jak zamienić nazwę Trending na inną.

W tym miejscu po raz kolejny zachodzi potrzeba zmiany kodu html w edytorze szablonu. W panelu bocznym WordPressa przechodzimy do Wygląd// Edytor, a następnie wyszukujemy po prawej stronie plik o nazwie Nagłówek menu (header.php). Poprzez wyszukaj (służy do tego standardowy skrót na klawiaturze CTRL + F) i wyszukujemy w edytorze następujący kod:

<h4 id="et-trending-label">
 <?php esc_html_e( 'TRENDING:', 'extra' ); ?>
 </h4>

Teraz każde słowo trending zamieniamy na tekst, który chcemy aby pojawił się w manu. My chcemy być Na Topie, więc nasz kod będzie wyglądał następująco:

<h4 id="et-Na Topie-label">
 <?php esc_html_e( 'NA TOPIE:', 'extra' ); ?>
 </h4>

Zapisujemy zmiany, a po odświeżeniu naszej strony zmiany będę widoczne odrazu.

by Paulina Kanak

właścicielka domen Canaq.net | Canaq.pl

© Copyright 2014 | Wszelkie prawa zastrzeżone
cq.canaq@gmail.com