W szablonie Fusion od Elegant Themes możliwe jest umieszczenie podtytułu albo pod każdym postem/stroną w nagłówku, albo w sliderze, który umieszczony jest na stronie głównej. W zależności od tego gdzie chcemy ustawić podtytuł musimy skonfigurować odpowiednie ustawienia.

Nagłówek postu/strony

Zaczynamy od stworzenia nowego projektu (wpis albo strona, nie ma to większego znaczenia). Po nadaniu tytułu naszego postu wprowadzeniu treści i opublikowaniu zmian nasz nagłówek wygląda następująco:

FusionTheme_header2

Jeżeli chcemy dodać do głównego tytułu opis czy podtytuł musimy wprowadzić odpowiednie parametry w zakładce „Własne pola”. W polu „Nazwa” wpisujemy „Description”, a w polu „Wartość” tekst jaki ma się pojawić poniżej głównego tytułu.

FusionTheme_header3

Dzięki temu uzyskamy następujący efekt, który obrazuje poniższy zrzut.

FusionTheme_header4

Jeżeli na waszej stronie formatka „Pola własne jest niedpstępna” musicie zweryfikować „Opcje ekranu” u góry strony. Checkbox „Własne pola” musi być zaznaczony. W przeciwnym razie nie dokonanie zmian.

Ważnym elementem jest też czcionka Nagłówka. Można zmienić ją w edytorze szablonu, co odradzamy z uwagi na fakt, iż po każdej aktualizacji czcionka wróci do domyślnej. Najbezpieczniejszą opcją zmiany czcionki w Nagłówku jest jej ustawienie w parametryzacji wyglądu.

1. Kursorem najeżdżamy na zakładkę Wygląd w panelu bocznym WordPressa, i klikamy Personalizacja.
2. W opcjach Personalizacji wybieramy Fonts.
3. W zależności od tego jaką część czcionki Nagłówka chcemy zmienić wybieramy: Header Font albo Body Font.
4. Dokonujemy zmiany ustawień czcionki i kilkamy Zapisz i Opublikuj.

Header Font – odpowiada za zmianę czcionki w tytule/podtytule zarówno posta (wpisu/strony) jak i w tytule/podtytule slidera.

Body Font – odpowiada za zmianę czcionki treści posta (we wpisie czy na stronie) jak i zmianę tekstu czcionki slidera.

Nagłówek Slidera

Nagłówek slidera domyślnie zawsze pobiera dane z tytułu posta bądź nazwy strony. Jeżeli chcemy aby w sliderze pojawiał się podtytuł musimy w opcjach (ET Settings) uzupełnić pole Slide Subtitle. Wówczas podtytuł wyświetli się na stronie głównej i co ważne może być on inny niż ten wyświetlany w Nagłówku, który ustawiamy przez Pola Własne.

Poprzez ET Settings możemy również ustawić napis jaki pojawi się na  przycisku slidera (Read More Button Text) oraz określić gdzie ma nas przenosić odnośnik. Jeżeli pole Read More Custom Link pozostawimy puste zostaniemy przeniesieni od razu do naszego wpisu, ale równie dobrze możemy wstawić w pole odnośnik np.: do innej strony albo do innego wpisu i tam też zostaniemy przeniesieni.

Opcja Slide Background Image odpowiada za wyświetlanie obrazu slidu. Wystarczy że wkleimy w pole odnośnik URL do obrazu jaki chcemy wstawić, albo zaczytamy go z naszej biblioteki a obraz stanie się naszym tłem dla konkretnego napisu w sliderze.

by Paulina Kanak

właścicielka domen Canaq.net | Canaq.pl

© Copyright 2014 | Wszelkie prawa zastrzeżone
cq.canaq@gmail.com