Przygotowaliśmy dla Was małą listę zbliżających się w Polsce koncertów, informacji o zespołach, a także możliwości zakupu i cenach biletów. Zobaczcie sami!

1. Impact Festival 2015

Rusza kolejna edycja Impact Festival w Łodzi, w ramach której wystąpią m.in.: Black Sabbath, Aerosmith, Godsmack oraz Hollywood Undead. Headlinerem głównej sceny będzie długo oczekiwany Slipknot! Bilety znajdziecie na Eventim, LiveNation oraz na portalu PerfectPR, który oferuje miejsca Vipowskie. Ceny biletów od 179 PLN.

2. Dom Kultury Victoria

DOM KULTURY VICTORIA to cykl spotkań muzycznych i teatralnych, które odbywają się w sali koncertowej hotelu Victoria w Warszawie. Impreza trwa od grudnia 2014 aż do końca czerwca 2015 roku. Wśród gwiazd, które już potwierdziły swoją obecność na naszych spotkaniach są m.in. Urszula Dudziak, Maciej Maleńczuk, Kazik, Raz Dwa Trzy, Czerwone Gitary i inni. Bilety dostępne od 80 PLN na Eventim.

 3. Andy Burrows

Andrew William Burrows angielski muzyk urodzony 30 czerwca 1979 roku. Swoją karierę muzyczną rozpoczął jako perkusista w zespole Razorlight w latach 2004 – 2009. Występował również z zespołem We Are Scientists.Andy-Burrows

W 2008 roku podczas współpracy z Razorlight, Burrows wydał swój pierwszy solowy album The Colour of My Dreams w projekcie nazwanym I Am Arrows. Projekt miał na celu zwiększenie świadomości oraz zebranie funduszy na hospicjum dla dzieci Noami House and „Jacksplace” w rodzinnym miście Winchester.

Pod pseudonimem „Smith & Burrows” współpracował również z Tomem Smith z kapeli Editors. Artysta jest również współautorem ścieżki dźwiękowej do filmów The Snowman oraz The Snowdog with Ilan Eshkeri, który został nominowany do nagrody BAFTA w kwietniu 2013 roku.

Koncert angielskiego muzyka odbędzie się już 6 lutego 2015 roku w klubie Hydrozagadka w Warszawie. Bilety możecie kupić na Eventim od 49 PLN.

4. Annihilator

Kanadyjska grupa muzyczna wykonująca thrash metal. Powstała w 1984 roku w Ottawie z inicjatywy gitarzysty Jeffa Watersa, który do współpracy zaprosił wokalistę Johna Batesa, basistę Davea Daviesa i perkusistę Paula Maleka. Do 2010 roku ukazało się trzynaście albumów studyjnych zespołu oraz szereg pomniejszych wydawnictw. Mimo częstych zmian personalnych zespół utrzymał łatwo rozpoznawalny styl oparty na kompozycjach i wirtuozerskiej grze gitarzysty Jeffa Watersa, który pozostał jedynym członkiem oryginalnego składu.

Annihilator odwiedzi Polskę w październiku 2015 roku, gdzie zagra dwa koncerty. Pierwszy koncert odbędzie się w dniu 23-10-2015 r. w Krakowie w klubie Fabryka, a następnie zespół zawita w stolicy, gdzie zagra koncert w Klubie Proxima w dniu 24-10-2015r. Na portalu Eventim ruszyła przedsprzedaż bieltów, które już teraz możecie nabyć od 80 PLN.

5. Archive

Idealny koncert dla fanów muzyki trip-hop, muzyki elektronicznej, post-rocka, czy rocka progresywnego. Takie oto gatunki udało sie połaczyć brytyjskiemu zepólowi Archive założonemu w 1994 roku w Londynie przez Dariusa Keelera i Danny’ego Griffithsa. Obecny skład zespołu skałada się z 12 osób. Archiv na swoim koncie ma już 12 albumów studyjnych, 3 Epki, 4 albumy koncertowe i ścieżke dzwiękową do filmu Najlepsi z najlepszych. W Polsce zespoł będzie promował swój najnowszy album wydany 12 stycznia 2015r. Pod tytułem Restriction.

Stworzyliśmy album, który składa się z dwunastu indywidualnych kompozycji. Wszystkie razem tworzą jedną całość, jednocześnie muzycznie są bardzo zróżnicowane i wyjątkowe – mówi Darius Keeler

W dniach od 26 do 29 marca 2015 roku Zespół zagra aż 4 koncerty w Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Poznaniu. Przedsprzedaż ruszyła już na portalu Eventim, a ceny biletów można kupić już od 119 PLN.

6. Anathema

To będzie wyjątkowy wieczór w łódzkiej Wytwórni. Ciesząca się wielką popularnością w naszym kraju brytyjska Anathema wraca na specjalny koncert. Dla wielu miłośników i fanów twórczości liverpoolczyków będzie to okazja do sentymentalnej podróży. Z okazji 25. rocznicy powstania zespołu Anathema w kwietniu zagra serię kilku koncertów, podczas których na estradzie pojawią się byli muzycy zespołu: Duncan Patterson oraz Darren White.

Zespół od wielu lat należy do czołówki brytyjskiego rocka. Jego członkowie zaczynali muzyczną podróż jako pionierzy melodyjnej muzyki spod znaku doom/heavy metal, by potem przekroczyć granice gatunków i już bez żadnych ograniczeń wzbogacać swoje brzmienie i badać nowe muzyczne terytoria.

Na spotkanie z zespołem Anathema zapraszamy Was gorąco już 9 kwitnia 2015 roku w Łódzkiej Wytwórni. Bilety dostępne w portalu Eventim od 119 PLN.

7. Black Label Society

Black Label Society to amerykańska grupa heavymetalowa. Powstała w 1998 roku w Los Angeles, pierwotnie nosząc nazwę Hell’s Kitchen. Znana doskonale na całym świecie grupa muzyków po dowodzeniem Zaaka Wylde nie raz odwiedzała już Polskę, robiąc świetne show i dostarczając fanom ogromu muzycznych doznań. W tym roku Black Label Society odwiedzi Polskę grając koncerty w Gdańsku w dniu 11 marce 2015r. a następnie w Krakowie w Klubie Studio 12 marca 2015r. Na scenie będziemy mogli zobaczyć dwóch nowych członków zespołu: Dario Lorina oraz Jeffa Fab. Podczas trwającej trasy koncertowej grupa będzie promowała swój dziewiąty album studyjny Catacombs Of The Black Vatican. Bilety na kolejne show BLS kupicie na Eventim od 110 PLN.

 8. Halestorm

Amerykański zespół hard rockowy z Red Lion w Pensylwanii, zdobywca nagrody Grammy za utwór „Love Bite (So Do I) w 2013r., odwiedzi Polskę już 26 marca 2015r.! Fundament grupy stanowi rodzeństwo Lzzy oraz Arejay Hale, którzy autorską muzykę wykonywali od 1998 roku będąc jeszcze nastolatkami. Młodzi, utalentowani i obdarzeni niezwykłymi zdolnościami muzycznymi w 2009 roku wydali pierwszą płytę Halestorm. Koncertowali z wieloma hard rockowymi i heavy metalowymi zespołami w tym Chevelle, Seether, Staind, Papa Roach, Trapt, Three Days Grace , Theory of a Deadman, Buckcherry, Disturbed, Shinedown, Avenged Sevenfold, Megadeth, Hellyeah i Heaven & Hell. Z niecierpliwością czekamy na kolejny krążek grupy, którego premiera będzie miała miejsce najprawdopodobniej w kwietniu 2015 roku. Na Youtube możecie przesłuchać najnowszy kawałek Apocalyptic z nadchodzącego albumu, a bilety na zbliżający się  w klubie Proxima w Warszawie koncert dostaniecie na Eventime już od 89 PLN. 

9. Judas Priest

Tego zespołu chyba nie trzeba przedstawiać. Kultowa brytyjska grupa muzyczna założona w 1969 roku w Birmingham. Zespół sprzedał ponad 50 milionów albumów na całym świecie. Znani przede wszystkim z dwóch gitar prowadzących i dysponującego bardzo dużą skalą głosu wokalisty odwiedzą Polskę 27 czerwca 2015r. Koncert odbędzie się w Łodzi w Arenie, a gościem specjalnym na ich oncercie będzie grupa Five Finger Death Punch. Jak podaje Eventime od chwili powstania w 2006, Five Finger Death Punch przekształcił się w prawdziwą Rockową Maszynę. Zespół wyprodukował trzy złote albumy w USA – The Way of the Fist (2007) , War Is The Answer ( 2009 ) i American Capitalist ( 2011) – sprzedane w ponad 4,5 mln egzemplarzy na całym świecie. Ich utwory pojawiły m.in, w grach Splatterhouse i Madden 13 , jak również w serialach NBC, Criminal Minds i Revolution Gościli na licznych okładkach magazynów rockowych na całym świecie w tym Metal Hammer edycja kolekcjonerska. Bilety można kupić już od 155 PLN na Eventim. Zapraszamy!

10. Motörhead

Brytyjski zespół muzyczny powstały w 1975 roku z inicjatywy basisty i wokalisty Iana „Lemmy’ego” Kilmistera, który pozostaje jedynym stałym członkiem grupy. Grupa odniosła sukces komercyjny w latach 80. XX wieku, natomiast jej albumy Overkill, Bomber oraz Ace of Spades stały się inspiracją dla wielu wykonawców z nurtu heavy metal. Kilmister mimo kategoryzacji w gatunkach thrash i speed metal na którego rozwój wywarł wpływ określa muzykę Motörhead jako rock ‚n’ roll.

Legenda muzyki rockowej, grupa Motörhead wystąpi w Polsce 6 lipca w hali Torwar w Warszawie. Organizatorem wydarzenia będzie agencja Prestige MJM. Bilety dostępne na Eventim od 210 PLN.