Rysunki, grafiki, tatuaże, portrety i wiele innych „dzieł sztuki” w wykonaniu KG Art Design.

utworzone przez | Maj 13, 2016 | Nowości | 0 komentarzy

Codziennie rano wstajesz, bierzesz prysznic, pijesz kawę, ubierasz się. Naturalna rzecz, którą wykonujemy każdego dnia, a czy każdego dnia myślimy o tym, że zakładamy na siebie czyjeś serce? Że obrazy które widnieją na naszych koszulkach przedstawiają emocje, uczucia, że odzwierciedlają czyjąś duszę? Zastanawiasz się, czy kolorowe ciało Twojego rozmówcy przedstawia jakąś historię w tatuażowym cielesnym show? Możliwe, że nie. O tym nietypowym, chociaż co raz bardziej popularnym rodzaju sztuki opowie dzisiaj KG Art Design. Zapraszamy!

Paulina Kanak: Pracujesz jako Freelancer, jesteś artystą co nie ulega wątpliwości. Jak opisałbyś to czym się zajmujesz? Jakiego rodzaju sztukę „uprawiasz”? 🙂

KG Art Design: Jakoś nie lubię słowa artysta, choć ciężko znaleźć inne więc już się nieco oswoiłem z takim określaniem tego co robię 🙂 Tworzę rysunki, grafiki które rodzą się w mojej głowie, później trafiają one z reguły na odzież (głównie koszulki), (atualny sklep z koszulkami: www.livart.cupsell.pl, później planuję jeszcze dostać możliwość wrzucania swoich wzorów na amerykańskiej platformie designbyhumans.com). Tworzę rownież projekty tatuaży, portrety, karykatury wg. wytycznych zamawiającego. Ciężko jednoznacznie określić jaki to rodzaj sztuki, skupiam się na pracach tradycyjnych i digital’owych w których lubię eksperymentować.

Paulina Kanak: Twoje prace są bardzo zróżnicowane. Jest w nich wiele elementów współczesnych, niektóre zahaczają też o styl retro. W Twoich pracach widać bardzo duże zaangażowanie i pewnego rodzaju „lekkość”. Skąd czerpiesz inspiracje?

KG Art Design: To fakt, w galerii na moim fanpage’u można znaleźć prace które powstawały na przełomie lat i nie da się nie zauważyć zróżnicowania ponieważ w pewnym sensie „ewoluowałem” i myślę, że jestem na ostatniej prostej docierania stylu który najbardziej mi odpowiada (oczywiśćie w galerii jest tylko garstka rysunków/szkicy które wykonałem).

Paulina Kanak: Czy projekty, które tworzysz są wytworem tylko i wyłącznie Twojej wyobraźni czy są też przez kogoś narzucone, np.: przez Klientów?

KG Art Design: Właściwie odpowiedziałem na to w pierwszym pytaniu, z reguły sam decyduje jakie prace trafiają na koszulki, chyba, że robię je bezpośrednio dla zlecającej to osoby/firmy. Tak samo jest z projektami tatuaży, odbiorca opisuje to co miałby przedstawiać i zawierać wzór, ja przygotowuję szkic i po akceptacji przechodzę do cieniowania/wykańczania projektu. Co do portretów to sprawa jest raczej oczywista 😉 Rysuję wg. podesłanego zdjęcia.

Wychodzę z założenia, że  jeśli ktoś chce robić wszystko po trochu – w efekcie nie robi nic na 100% dobrze. Robię  to co najbardziej mi odpowiada i cieszę się, że mam swoich odbiorców.

KG_Art_Design_32Paulina Kanak: Czy nie masz problemu z tym, że ktoś prosi Cię o wykonanie rzeczy, których Ty w ogóle nie czujesz, które nie są z Twojej bajki? Każdy artysta ma wypracowany jakiś styl, do zmian dojrzewa. Czy Ty umiesz przestawić się tak z minuty na minutę? To chyba jest dość trudne, a Twoja działalność tego wymaga, prawda?

KG Art Design: Są projekty które nie są w moim stylu, natomiast mogą być czymś odświeżającym umysł i czymś co zarazem pozwoli odpocząć od stylu który preferuje, a może i rzuci nowe światło na postrzeganie poszczególnych elementów rysunku/projektu co zaprocentuje  przy powrocie do mojego stylu.

Paulina Kanak: Obecnie tworzysz projekty tatuaży, portrety, obrazy na koszulki. Czy planujesz poszerzyć swoją działalność?

KG Art Design: Myślę, że nie, skupiam się na tym i w tym chcę się doskonalić. Wychodzę z założenia, że  jeśli ktoś chce robić wszystko po trochu – w efekcie nie robi nic na 100% dobrze. Robię  to co najbardziej mi odpowiada i cieszę się, że mam swoich odbiorców.

Paulina Kanak: Gdzie widzisz siebie za 5 lat?

KG Art Design: Jeśli chodzi o rysunek – jakkolwiek nieskromnie to zabrzmi, chciałbym być w czołówce – która teraz dla mnie jest czołówką i nigdy nie odstawać od najlepszych.

Paulina Kanak: Jeżeli to nie tajemnica, to powiedz proszę jakich narzędzi używasz do tworzenia swoich prac?

KG Art Design: Ogólnie to pilarka maszynowa stihl (śmiech). Przepraszam, nie moglem sie powstrzymać 🙂 Ołówki (różniste, bez konkretnej firmy nie wyszukane nie wiadomo jak), pastele szare/czarno biale, kolorowe również, kredki – faber castell, prismacolor watercolor, no i moje ukochane markery i cienkopisy 🙂 planuje zakup kolorowych w najblizszym czasie.

Paulina Kanak: Biorąc pod uwagę Twój ogromny talent i duże grono fanów jestem przekonana, że jest wielu młodych ludzi, którzy chcieliby pójść w Twoją stronę i rozwijać się w kierunku jaki Ty obrałeś. Co Ty jako artysta możesz tym ludziom doradzić? Jacy musza być, co musza robić żeby odnieść sukces?

KG Art Design: Bardzo dziękuję, za te komplementy 🙂 Talent – no właśnie. Talent jest to kolejne nad wyraz używane słowo. Jest to tylko skromny procent tego co składa się na sukces, jeśli czujesz, że coś sprawia Ci przyjemność, daje Ci radość i satysfakcje gdy zaczyna przynosić coraz to większe sukcesy – pracuj nad tym i pielęgnuj to, a w końcu dotrzesz do celu. Gdy ogląda się piękne prace rysowników/grafików itd, pierwsze słowo, które pada z reguły to właśnie talent. Z tym, że nikt nie weźmie pod uwagę setek godzin, nocy, wyrzuconych kartek, frustracji z niepowodzeń i determinacji, która doprowadza do tego, że efekty pracy są takie, a nie inne. Jeśli już pytacie o to, co mi pomogło w rozwijaniu się to właśnie te rzeczy wymienione wcześniej, a także wiara w siebie którą dostałem od Boga, nie wiem czy dostałem talent, ale na pewno dostałem wiarę i wiem, że to on każdego dnia mi pomaga. Oczywiście nie wszyscy muszą być osobami wierzącymi itd., ale jeśli pytacie konkretnie mnie – nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości, pamiętajcie żeby zawsze myśleć pozytywnie, nawet gdy jest pod górkę, możecie wszystko.

Paulina Kanak: Nawiązując trochę do poprzedniego pytania chciałbym Cię zapytać czy trudno jest się wkupić w łaski fanów na portalach społecznościowych. Obecnie Twój profil na Facebooku obserwuje ponad 6560 osób. Jak udało Ci się dotrzeć do tak dużego grona odbiorców?

KG Art Design: Szczerze mówiąc sam nie wiem kiedy przybyło, aż tylu „fanów” tego co i jak robię, jest to ogromnie napędzające i motywujące. Nie jestem fanem „pustych ” lajków, ale nie oszukujmy się, każdy z nas lubi dostać również pozytywnego kopa i to naprawdę motywuje. Wiadomo, porażki uczą nas bardzo dużo, ale trzeba też wiedzieć, że robi się coś co się  komuś podoba. Dzisiaj niestety nieco trudniej dotrzeć do odbiorców z powodu algorytmów i schematów wg. których działa Facebook, a także pod względem rosnącej konkurencji 🙂

Paulina Kanak: Na jakich portalach społecznościowych można Cię jeszcze znaleźć?

KG Art Design: Koszulki z moimi wzorami znajdują się na portalu www.livart.cupsell.pl, dodatkowo kanał YouTube z moimi filmami z rysowania, FacebookInstagramDeviantart, a także moja „osobista” (:P) strona www, która jest jeszcze przez jakiś czas w budowie http://logarysunki.pl 

Paulina Kanak: Jaką sztukę – poza swoją własną oczywiście – Ty sobie cenisz? Kto jest Twoim ulubionym artystą?

KG Art Design: Jeśli chodzi o ulubionych artystów to jest ich kilku. Bardzo cenię sobie Leonarda Da Vinci, Salvadora Dali, ze współczesnych artystów podziwiam prace Riccardo Federici, artystów pod pseudonimami „Andrei Skull”, „EG Freak”, Timur Khabirov, „Greenway” – to jest zdecydowanie moja czołówka 🙂

Paulina Kanak: Jak wygląda zazwyczaj Twój dzień – dzień Artysty?

KG Art Design: Zaczyna się bez zaskoczenia – prysznicem 🙂 Później włączam PC, parzę kawę (choć ostatnio mogę pomarzyć o kawie bo moja narzeczona urządziła nam oczyszczającą dietę 😛 zamiennikiem jest yerba mate i czystek 🙂 ) Siadam do komputera który znajduje się na moim domowej roboty biurku (które wydawało mi się kiedyś duże, ale już brakuje mi miejsca na nim). Sprawdzam pocztę, wiadomości na fanpage’u, omawiam nowe zlecenia z zamawiającymi no i zabieram się do bieżącej pracy 🙂 Lubię rysować przy muzyce (głównie rock/HH), ale często też przy audiobookach, z reguły Joseph’a Murphy’ego. I tak mija z reguły cały dzień, oczywiście jest czas na spacer z narzeczoną, czasami nawet na jakiś film i książkę wieczorem 🙂

Paulina Kanak: Powszechne jest stwierdzenie, że najlepsza twórczość powstaje pod wpływem jakiegoś konkretnego bodźca, którym zazwyczaj jest ból i cierpienie. Jak Ty to oceniasz? Czy faktycznie jest tak, że najlepsze prace powstają pod wpływem pewnych emocji zupełnie niepowiązanych ze sztuką?

KG Art Design: Staram się mieć w sobie raczej pozytywne emocje i jeśli już to one mną kierują i napędzają do działania, więc niestety (właściwie stety) nie wiem czy ból i cierpienie odbiłoby się na moich pracach.

Paulina Kanak: Podobno Kurt Cobain tworzył najpiękniejsze kawałki po alkoholu tudzież innych używkach… Rozumiem, że Ciebie to nie dotyczy?

KG Art Design: Kurt był świetnym artystą który wiele w życiu przeszedł, więc z pewnością to rzutowało na jego dalsze losy. Mnie to nie dotyczy, nie jestem abstynentem, uważam, że wszystko jest dla ludzi (tzn. mnie tylko i wyłącznie dotyczy alkohol jeśli już jakieś używki + niestety papierosy, ale nauczyłem się palić tylko do alkoholu) Muszę przyznać, że nawet  mała dawka alkoholu (przysłowiowe jedno piwko) nie wpływała dobrze na moją koncentrację przy rysowaniu 🙂

Paulina Kanak: Na Twoim funpage znajduję się mnóstwo prac, zarówno obrazów jak i filmów obrazujących powstawanie danego projektu. Powiedz proszę co przedstawia poniższy obraz? Jak Ty go interpretujesz?

KG_Art_Design_07

KG Art Design: To akurat projekt dość popularnego w kręgach tatuażu motywu biomechaniki, przygotowałem go dla zamawiającego jako wzór na ramię. Ciężko mi powiedzieć jakie znaczenie może mieć tatuaż dla danej osoby, każdy decyduje się na wzór który najbardziej mu odpowiada czy będzie miał dla niego jakieś większe znaczenie.

facebook

youtube

instagram

Paulina Kanak: Jak to właściwie jest z tą sztuką? Czy potencjalny odbiorca, który wchodzi na Twoją stronę i widzi daną pracę powinien się nad nią zastanawiać i w jakiś konkretny sposób ją interpretować? Czy może po prostu powinniśmy uznać „jest fajne, podoba mi się”, ale nie zastanawiać się nad jej sensem? Czy to jest tak, że w każdym Twoim projekcie jest jakaś głębia i należy się jej doszukiwać, czy po prostu powinno się to oceniać wg gustu „lubię” i „nie lubię”?

KG Art Design: To pozostawię do interpretacji odwiedzającym moją stronę 😉 Ale tak, jest kilka prac, którymi chę coś przekazać. Choć nie ukrywam, że są też  prace, które po prostu mają fajnie się prezentować wizualnie, chcę też zająć się niebawem słowiańskimi motywami na koszulki. Jeden wzór już powstał, czas teraz na kolejne 🙂 Uważam, że Słowiańska kultura jest baaardzo bogata w legendy, historie, ma obszerny „bestiariusz”, który chcę przekazać we własnym stylu. Nie trudno zauważyć, że lubię rysować czaszki, mroczne motywy i doszedłem do wniosku, że fajnym pomysłem może być przekazanie naszych słowiańskich opisów na obrazy.

Paulina Kanak: Jesteśmy Ci bardzo wdzięczni za poświęcony czas i udzielenie wywiadu. Czy jest coś co Ty chciałabyś powiedzieć swoim fanom?

KG Art Design: Na pewno chciałbym podziękować wszystkim którzy są ze mną na moim fanpage’u i nie tylko, chciałbym podziękować tym, którzy poświęcą swój czas na przeczytanie tego wywiadu. Pamiętajcie żeby zawsze podążać za swoimi marzeniami i to nie są puste oklepane słowa, systematyczność, wiara w siebie i wszystko będzie dla Was możliwe!

Pozdrawiam KGArtDesign

KGArtDesign

Galeria