ZA KULISAMI 

 

 

Dakota ma wszystkie cechy, które powinna mieć Anastasia. Ma silne poczucie własnej wartości, a jednocześnie jest słodka. Znacznie trudniej było znaleźć odtwórcę roli Christiana, bo on jest idealny. W życiu niewielu mężczyzn spełnia wszystkie te warunki: ma urok, odniosło sukces, jest charyzmatycznych, bogatych, a do tego porażająco przystojnych.

Sam Taylor-Johnson

Już wystarczająco stresujące jest bycie przywiązanym nago do łóżka w jednej scenie. W takich sytuacjach Jamie zawsze jako pierwszy przykrywał mnie kocem. Wszystko, co było dla nas emocjonalnie trudne albo o charakterze seksualnym zostawiliśmy na ostatnie dni kręcenia. W tym czasie mieliśmy okazję, aby się poznać, zbudować zaufanie, które jest tak ważne. Dni na planie były spokojne, ale można poczuć napięcie

Dakota Johnson

W tym samym czasie urodziła się moja córka. To był szalony miesiąc. Pamiętam, jak pewnego deszczowego wieczoru pocałowałem żonę i dziecko na dobranoc i pojechałem do klubu sado-maso oglądać… jak oni uprawiają seks. Na planie doradzał nam człowiek, który jest w takim związku stroną dominującą. Zawsze, gdy kręciliśmy sceny w tzw. Czerwonym Pokoju (pokoju Greya do sesji BDSM – przyp. red.), był w pobliżu i mówił: „Źle to robisz”. Potem pokazywał, jak powinno być, i tym sposobem nauczyłem się wszystkiego… On podchodził do tego na luzie. Zupełnie odwrotnie niż filmowy Christian, który zabawy w Czerwonym Pokoju traktował trochę bardziej poważnie.

Jamie Dornan