marilyn manson5

The Pale Emperor – duma dla fanów, a także powód do drwin dla krytyków muzycznych, podbija serca miłośników Artysty.

Paulina Kanak | 25 Grudnia, 2015

Od prawie trzech lat – bo tyle minęło od ostatniego wydanego albumu wokalisty Born Villain – Mansona częściej można było zobaczyć w branży filmowej niż muzycznej. Artysta brał udział w produkcjach filmowych takich jak Wrong Cops, Californication i popularnym w USA serialu Synowie Anarchii (SOA). Nie zabrakło go również w programach telewizyjnych takich jak Mogło być gorzej i Dawno, dawno temu. Z kolei w serialu Salem możemy usłyszeć fragment utworu Mansona, Cupid Carries a Gun. Sam wokalista o Cupid Carries a Gun mówi:

To był ostatni kawałek, który nagrywaliśmy na naszą najnowszą płytę. Spodobał mi się motyw czarownic z Salem. Pokazuje procesy czarownic w nieszablonowy sposób, nie jak ma to w zwyczaju większość najnowszych produkcji.

W wielu recenzjach o The Pale Emperor czytamy, iż jest to droga do nowej kariery Mansona, która symbolizuje regenreację Artysty oraz powrót do czasów Portrait of an American Family czy Antichrst Superstar. Owczszem The Pale Emperor jest inna. Na krążku znajdziemy dużo alt-rocka oraz bluesowych brzmień, które wcześniej u Mansona nie występowały, ale czy jest to powód aby dotychczasową, 10-letnią twórczość wokalisty nazywać nudną i ściągającą go na dno? Czy prawie 7 milionów facebookowych fanów podzieli tak negatywne opinie krytyków muzycznych? Nie sądzę.

Antyradio o nowej płycie Mansona mówi:

To kawał dobrego materiału, który pokazuje, że mimo upływu lat pan Brian Hugh Warner wie, czego chce w muzyce i udowadnia, że nie interesuje go (jak w przypadku innych znanych artystów) nieustanna chęć zdobywania nowych słuchaczy i zaistnienie z nowym materiałem na ogólnoświatowych listach przebojów. Ta płyta jest ponad tym wszystkim.

Od kilku dni The Pale Emperor można kupić za pośrednictwem Amazon w trzech dostępych wersjach: Deluxe EditionDeluxe Vinyl, oraz Deluxe Digital download. Płyta dostępna jest również na iTunes oraz na portalu TeamRock, który udostępnił mozliwość odsłuchania 10 utworów za darmo.