Lucid Fly: ‚Building Castles In Air’

Lojalni fani opisują ich muzyke jako epicką, mroczną, po-industrialową, heavy rockową z silnym i jednocześnie bardzo wrażliwym wokalem. Niektórzy mówią, że to „miejsce”, w którym Evanescence spotyka się z A Perfect Circle. Założyciele grupy Nikki Layne i Doug Mecca połączyli swoje siły w Orlando na Florydzie w 2001r., gdzie szybko zyskali rzesze wiernych i oddanych fanów. Pasja do muzyki, a także dobrze układająca się współpraca zaowocowały albumem Adapting To Gravity, który ukazał się w 2005r. Krążek składa się z 7 utworów. Zadziwiająco dobrze napisane teksty, głębokie i mocne brzmienia a zarazem malowniczy i elastyczny wokal sprawiają, że od  płyty ciężko się oderwać.  Po licznych i owocnych koncertach na całej Florydzie przyszedł czas na Kalifornię. W 2007 roku zespół wydał EP-kę zatytułowaną „The Escape Stage”, która do tej pory cieszy się wielkim uznaniem.

W tym roku ukazała się kolejna EPka zespołu „Statis” zawierająca 3 utwory WaitingWhat Winter Was Like and In This Ocean. Kawalków możecie posłuchać na Reverbnation a także na portalu Soundcloud. Pomimo braku pewnej spójności utworów, które zazwyczaj charakteryzują każdą twórczość artystów, muzyka na „Statis” jest mocna, dobrze napisana, a jej wysoka jakość nie odbiega od dwóch pozostałych EPek. 

Od 15 lat Nikki Layne i Doug Mecca tworzą piękną, poruszającą i potywającą muzyke jako Lucid Fly. Ich pasja do muzyki przyniosła nam brzmienie ciepłego rocka przeplatającego się z anielskim głosem wokalistki. Obecnie zespół walczy o środki na wydanie pełnego albumu noszącego tytuł ‚Building Castles In Air’. Jak wskazuje sama tytuł, płyta jest wielką nadzieją dla kapeli w realizowaniu ich marzeń, a przede wszystkim tych związanych z tworzeniem muzyki. Lucid Fly stoi przed wielkim wyzwaniem. Bez naszej pomocy nie wydadzą prawie ukończonego już krążka. Liczą się nie tylko pieniądze, ale każdy Wasz post i każde udstępnienie, które może przyczynić się do osiągnięcia celu. Wierzymy, że razem uda nam się spełnić ich marzenie!

Na portalu Indiegogo.com stworzony został profil artysty, który możecie wspomóc i przyczynić się do powstania albumu. Na osiągnięcie celu zostało jedynie 5 dni, ale wierzymy, że z pomocą wiernych fanów uda się go osiągnąć. A dla tych, którzy zdecydują się wesprzeć całą akcję, zespół przygotował wyjątkowe nagrody. Sprawdźcie sami!