Jedno z najbardziej spektakulatrnych wydarzeń w Polsce: Capital of Rock 2016

utworzone przez | Maj 3, 2016 | Nowości | 0 komentarzy

Wrocław jako Europejska Stolica Kultury 2016 rozpieszcza nas różnego rodzaju wydarzeniami z dziedziny muzyki, filmu, sztuki, architektury, literatury i wielu innych. Mieliśmy już okazje uczestniczyć w wydarzeniach Weekendu Jazzu i Gitary w ramach którego pobito rekord Guinnessa i zagrano kawałek Hey Joe‬ wraz z udziałem 7356 gitarzystów, mogliśmy podziwiać japońską sztukę formowania roślin w ramach wystawy Triennale Bonsai Wrocław 2016, czy też podróżować po różnych miejscach Europy w ramach projektu Big Art Ride na Wrocławskim Rynku.

I to jeszcze nie koniec, ponieważ atrakcji we Wrocławiu nie zabraknie i na pewno nie będziemy się nudzić, a każdy znajdzie coś dla siebie. Już niedługo bo 8-15 maja 2016r. rusza Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius, w ramach którego odbędą się liczne koncerty, warsztaty, a nawet Wielki Turniej Scrabble z poetami.

Najbardziej wyczekiwanym jednak (przynajmniej przez nas i myślę, że przez fanów rockowych dźwięków również) jest Festiwal Capital of Rock 2016, który odbędzie się 27 sierpnia 2016r. na Stadionie Wrocław. Najbardziej cieszy fakt, iż po raz kolejny do naszego kraju zawita Rammstein, rozpieszczając fanów efektami wizualnymi oraz cieżkim, elektronicznym i industrialowym brzmieniem. Koncerty Rammstein od zawsze cieszą się dużą popularnością, a Ci którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć ich na żywo mają kolejną okazję aby nadrobić zaległości.

Capital of Rock nie jest jednak jedynym wydarzeniem na którym mogliśmy spotkać członków grupy Rammstein. W ramach Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016 gościliśmy klawiszowca zespołu. Christian „Flake” Lorenz odwiedził Polskę promując swoją autobiografię pt.: „Der Tastenficker: An was ich mich so erinnern kann”.

Do niemieckiej formacji Rammstein na scenie dołączą również inne kapele. W ramach Capital of Rock 2016 na Stadionie Wrocław będziemy także gościć Limp Bizkit, Bullet For My Valentine, OCN oraz amerykańską grupę RED.

RED

Red to amerykański, alternatywny zespół grający rocka z elementami metalu i post-grunge, który tworzą Michael Barnes, Randy Armstrong oraz Anthony Armstrong. Mają na swoim koncie 5 albumów z czego End of Silence i Innocence & Instinct nominowane były do nagrody Grammy w kategorii Best Rock Gospel Album, a płyta Until We Have Faces znalazła się na 2 miejscu listy bestsellerów Billboard 200.

Bullet for My Valentine

Bullet for My Valentine to walijska grupa znana na całym świecie wykonująca muzykę z gatunku metalcore. Laureaci licznych konkursów takich jak Kerrang! Awards oraz Metal Hammer Golden Gods Awards. Ich albumy The Poison oraz Scream, Aim, Fire zdoby miano złotych płyt na przestrzeni lat 2005 -2008. Do końca roku zespół jest w trasie koncertowej promującej album Venom wydany w 2015r.

OCN

OCN to polski zespół rockowy założony w 2001r., który tworzą Maciek Wasio, Michał Kaleciński, Radek Owczarz. Zespół wydał 6 albumów, w których możecie usłyszeć melodyjnego rocka, dużo energii, ale kawałkom nie brakuje również melancholii i mroku. Połączenie tych wszystkich elementów sprawia, że nie zaprzestaniecie na jednorazowej przygodzie i będziecie pragnąć więcej.

Obok wyżej wymienionych zespoł na scenie Capital of Rock 2016 wystąpi również Limp Bizkit, którego zdecydowanie przedstawiać nie trzeba, bo któż by ich nie znał? Energicznego wokalistę Freda Dursta i jego zespół założony w 1994 roku znają chyba wszyscy 🙂

Limp Bizkit w obecnym składzie: John Otto, Wes Borland, Sam Rivers oraz Fred Durst pojawią się we Wrocławiu poraz pierwszy, więc warto było zostać Europejską Stolicą Kultury! 🙂

Bilety na Festiwal Capital of Rock 2016 dostępne są na portalu Eventim, w przedziale cenowym 179 PLN – 799 PLN, więc spieszcie się i bawcie się dobrze w tych klimatycznych brzmieniach. Więcej informacji o festiwalu znajdziecie na Facebooku oraz stronie domowej Wrocław 2016 Europejska Stolica Kultury.