Używając pluginu The Divi Builder w szablonach Elegant Themes mamy możliwość skorzystania z opcji importu i eksportu danych. To co możemy wyeksportować albo zaimportować to na przykład konkretny layout, czyli cały układ naszej strony, wpisu albo projektu, a także ustawienia w panelu bocznym Theme Options czy układy graficzny dostępne w Bibliotece Divi (Divi Library). Raczej nie będziemy korzystać z tych funkcji zbyt często, ale przydają się kiedy chcemy przenieść coś z jednego bloga na drugi. I fajne jest to, że wszystkie niestandardowe ustawienia jakie wprowadziliśmy się zachowują, więc po imporcie takiego pliku nie musimy już zbyt wiele modyfikować, chyba że korzystamy z dwóch diametralnie różnych szablonów od Elegant Themes. Możliwe, że wtedy trzeba będzie dokonać zmian, ale na pewno nie będą one zbyt czasochłonne.

Używanie tych opcji jest bardzo proste. Jak widzicie na filmie u góry wystarczy po prostu wybrać Import/Eksport. I albo zapisujemy szablon na swoim komputerze w wybranej przez nas lokalizacji przez Eksport, albo pobieramy go z wybranej lokalizacji przez Import. Jeżeli korzystacie z Importu przez kreator graficzny, to warto pamiętać, że po wrzuceniu layoutu trzeba zapisać szkic, albo opublikować wpis czy stronę. W innym wypadku jak przejdziemy do panelu WordPressa to zmiany się nie zaczytają i będziemy musieli importować plik raz jeszcze.

PROBLEMY PO AKTUALIZACJI

Po ostatniej aktualizacji szablonów pojawia się problem z importem danych. Problem nie jest jednostkowy i dotyczy większej ilości użytkowników, co widać na stronie domowej Usługodawcy. Eksport działa prawidłowo, jednak Import jest nieaktywny. Po prostu klikając w pole „Import” nic się nie dzieje. Import działa w przypadku użycia kreatora graficznego, ale niestety wtedy nie importuje wszystkich danych. Okazuje się, że aby funkcja importu i eksportu działała prawidłowo musi być w jednej linii obok siebie. My korzystamy z WordPressa w wersji polskiej i okazuje się, że tłumaczenie słów „Importuj” i „Eksportuj” jest za długie. Support Elegant Themes poradził nam zmienić tłumaczenie strony i faktycznie zadziałało. Kiedy zmieniliśmy język WordPressa na angielski, Import/Export znalazły się w jednej linii boksu, wszystko wróciło do normy i można było z tych funkcji korzystać swobodnie, bez żadnych błędów.

Być może błąd zostanie usunięty z kolejną aktualizacją. Ale do tego momentu rozwiązaniem problemów z importowaniem będzie zmiana języka. Oczywiście możecie zmienić go tylko na chwilę, tak jak my to zrobiliśmy aby zaimportować pliki, a później zmienić język ponownie na polski bądź jakikolwiek inny, którego używacie. Zmiany języka dokonujecie w panelu bocznym WordPressa wybierając Ustawienia/Ogólne (Settings/General), następnie wybieracie język i zapisujecie zmiany.

by Paulina Kanak

właścicielka domen Canaq.net | Canaq.pl

© Copyright 2014 | Wszelkie prawa zastrzeżone
cq.canaq@gmail.com